Zakopane kuchnia roślinna

Według Amerykańskiej Akademii Żywienia i Dietetyki dobrze zbilansowana dieta wegańska jest zdrowa, spełnia zapotrzebowanie żywieniowe na każdym etapie życia oraz zapewnia korzyści zdrowotne, wspomagając zapobieganie i leczenie niektórych chorób. Wraz ze wzrostem dużego zainteresowania tym rodzajem żywienia w Polsce coraz więcej otwiera się restauracji, które serwują kuchnię roślinną. Również w Zakopanem coraz więcej lokali oferuje dania wegańskie. Chociaż jeszcze kilka lat temu ciężko tu było znaleźć loka, który serwował jedzenie w 100% wegańskie. Sprawdź, Zakopane kuchnia roślinna. 

Zakopane kuchnia roślinna – czy jest zdrowa?

Powodów, dla których dieta wegańska i wegetariańska staje się tak popularna, jest dużo. Zaczynając od tych etycznych, gdzie powodem rezygnacji z mięsa i produktów od nich pochodzących jest troska o zwierzęta oraz środowisko naturalne, po zdrowotne. Odpowiednio zaplanowana dieta wegańska jest zdrowa i może zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dostarcza sporo energii i witamin. Dlatego warto do swojego menu wprowadzić więcej potraw wegańskich.

Kuchnia wege na topie!

Współcześnie odżywianie bezmięsne jest dużo prostsze niż kiedyś. Internet aż pęka w szwach od dań bezmięsnych, w księgarniach znajdziecie również coraz więcej książek kucharskich, które bazują wyłącznie na wegetariańskich przepisach. Na Podhalu sporo lokali oferuje w swoim menu dania bez mięsa, wegańskie i wegetariańskie. Nic w tym dziwnego. Kuchnia roślina ma wiele zalet. Dania jarskie powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Dzięki większej ilości błonnika poprawia się trawienie. Jest również bogatsza w witaminy, a także magnez czy potas. Krótko mówiąc, dieta wegetariańska czy wegańska to doskonała profilaktyka i wsparcie podczas leczenia chorób cywilizacyjnych.

 

Zakopane kuchnia roślinna – szukasz restauracji, gdzie zjesz dobry wegański lub wegetariański posiłek odwiedź Schronisko Krupówki.  Micha Zdrowia w tym miejscu to prawdziwa uczta dla smakoszy. To danie slow food, które łączy tradycję z nowoczesnością.  Więcej o daniach, które warto spróbować przeczytasz TUTAJ.