Zakopane burgery

Zakopane jest jednym z niewielu miast w Polsce, które oferuje turystom aż tak duży wachlarz atrakcji. I to przez cały rok. Nieważne czy wybieramy się do stolicy Tatr pochodzić po górach, na narty, czy aby po prostu odpocząć i napawać się widokami. Wszystkich nas łączy jedno – podczas urlopu chcemy dobrze i smacznie zjeść. Często w pośpiechu wybieramy niezdrowe przekąski. Jedną z takich przekąsek są burgery, które niesprawiedliwie okryte są złą sławą. Kojarzą nam się ze zjadanymi na szybko przekąskami. Jednak my dziś chcielibyśmy obalić ten mit. Sprawdź, Zakopane burgery.

Czy burgery są zdrowe?

Tak! Jeśli zależy Ci na Twoim zdrowiu i smukłej sylwetce, wcale nie musisz rezygnować z burgerów. Oczywiście, warto omijać miejsca, gdzie serwowane są burgery z dodatkiem słabej jakości mięsa i w najtańszej bułce. Czasem wystarczy trochę bardziej się rozejrzeć, aby odkryć miejsca wartościowe i godne odwiedzenia. Burgery są dobrym źródłem białka, dostarczają sporą ilość witamin i minerałów, takich jak żelazo, witamina B12 i cynk. Co więcej, wołowina, zawiera także kreatynę, która przyczynia się do budowy i wzmacniania ścięgien i mięśni. Dodatkowo chrupiące bułki zaspokajają zapotrzebowanie organizmu na węglowodany i błonnik. A jeśli dodamy do tego wszystkiego mix warzyw, otrzymamy pełen witamin posiłek. Dobrej jakości burger jest zdrowy i wręcz wskazany w diecie. 

Warto sięgnąć po burgera

Cóż, burger to niewątpliwie pełnowartościowy i zdrowy posiłek. Zawiera absolutnie wszystko, co potrzeba – sporą ilość białka, odpowiednią dawką węglowodanów, grillowane, soczyste mięso, a do tego rozsądną porcję warzyw. Na Podhalu znajdziesz sporo miejsc, które serwują niekoniecznie zdrowe burgery. Dlatego warto poszukać i przed przyjazdem zrobić listę lokali, gdzie będziemy chcieli zjeść. Jeśli wybierasz się w góry w sezonie wysokim, weź pod uwagę, że w mieście może być sporo turystów. Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie rezerwacja stolika z wyprzedzeniem. Dobre restauracje zawsze są oblegane.