Zakopane kuchnia Vege

Na całym świecie wciąż rośnie świadomość zbawiennego wpływu wegetarianizmu i weganizmu na zdrowie człowieka. Nie ma się co dziwić. Odpowiedzialna i dobrze zrównoważona dieta roślinna jest zdrowa i może minimalizować ryzyko takich chorób jak otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu drugiego czy nawet próchnica zębów. Kiedy wykluczymy z jadłospisu mięso, jednocześnie zrezygnujemy z wielu konserwantów i przetworzonego jedzenia. Dlatego efekty takiej diety możemy poczuć nie tylko w stanie zdrowia i dobrym samopoczuciu, ale i obwodzenie talii. Dlatego powstaje coraz więcej wegańskich restauracji, sklepów wypełnionych zdrową żywnością i blogów kulinarnych, gdzie znajdziemy mnóstwo przepisów na dania pozbawione mięsa. A jak to jest w Zakopanem? Czy tutejsze restauracje są otwarte na kuchnię roślinną? Sprawdź, Zakopane kuchnia vege.

Zakopane kuchnia vege – czy zjemy tu wegański obiad?

Jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć o jedzeniu wegetariańskim w restauracjach, a co dopiero o wegańskim. Nie da się ukryć, że Podhale to specyficzny region. Tutejsza ludność jest wierna tradycji również jeśli chodzi o kuchnie. Dlatego w większości restauracji możesz zamówić tradycyjną kwaśnicę na żeberku, żur, bigos czy oscypki. Jednak i tu dotarła moda na kuchnię roślinną. Właściciele restauracji coraz częściej wprowadzają do swojego menu roślinne dania. 

Smakoszom kuchni roślinnej polecamy Bistro Schronisko Krupówki. Lokal w sercu Zakopanego to miejsce, gdzie pyszne dania zajedzą zarówno wegetrianie jak i weganie.  To nowe bistro na kulinarnej mapie Zakopanego, które łączy w sobie tradycyjną kuchnię górską z nowoczesnym podejściem do gotowania. W menu znajdziesz duże porcje, które zaspokoją największy głód, a także lekkie i zdrowe dania dla tych, którzy dbają o linię.

 

Micha Zdrowia w Bistro Schronisko Krupówki to prawdziwa uczta dla smakoszy.

Micha Zdrowia w Bistro Schronisko Krupówki to prawdziwa uczta dla smakoszy.

Problem z głowy

Nie musisz się martwić o kwestie jedzenia przed upragnionym urlopem w górach. Wystarczy jednak dokładnie rozplanować, w których lokalach będziemy chcieli zjeść. Warto wcześniej sprawdzić menu i upewnić się, że w danej restauracji znajdziemy dania wegańskie lub wegetariańskie. W sezonie wysokim, aby nie stać w kolejkach warto również zarezerwować stolik. Ach! Nie ma to jak zdrowe, smaczne jedzenie, pełne energii po górskich wędrówkach.

Więcej o diecie wege znajdziesz KLIKAJĄC