Zakopane kuchnia wegańska


Moda na dietę pozbawioną mięsa staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Coraz więcej osób, zmienia swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i decyduje się na dietę roślinną. Nic w tym dziwnego, takie posiłki są bardzo zdrowe. Zawierają bogactwo witamin i minerałów. Przez to również gastronomia się zmienia. Powstaje coraz więcej restauracji z wegańskim menu, książek na ten temat i blogów kulinarnych.

A jak to jest na Podhalu z wegańską kuchnią? Czy górale podążają zgodnie z duchem czasu? Sprawdź, Zakopane kuchnia wegańska.

Czy jedzenie wegańskie jest możliwe w Zakopanem?

Jeszcze kilka lat temu na Podhalu, gdzie króluje kwaśnica ciężko było znaleźć restaurację wegetariańską, a co dopiero wegańską. Środowisko restauracji w Zakopanem faktycznie nie jest łatwym obszarem do działań ze względu na góralskie tradycje żywieniowe i kulturę, ale z czasem i tu pojawiło się więcej tego typu miejsc. Coraz więcej restauracji oferuje wegańskie propozycje w swojej karcie. Dlatego przed przyjazdem na wymarzony urlop w góry, warto sprawdzić, w których restauracjach można zjeść potrawy bez mięsa. Gdzie warto zajrzeć? Oczywiście do Bistro Schronisko Krupówki to lokal, który pomyślał o osobach, które stosują dietę wegańską. 

Micha Zdrowia w Bistro Schronisko Krupówki to prawdziwa uczta dla smakoszy. To danie slow food, które łączy tradycję z nowoczesnością. Oto co możesz oczekiwać:

  • Składniki: W miskę trafiają świeże, naturalne składniki, które wspierają Twoje zdrowie.
  • Zdrowe tłuszcze: Awokado, orzechy, czy oliwa z oliwek dostarczają cennych kwasów tłuszczowych.
  • Warzywa: Kolorowe warzywa są źródłem witamin i minerałów.
  • Kasza quinoa: To białko roślinne, które dostarcza energii.
  • Sałata rukola: Pełna smaku i witamin.
  • Dressing: Lekki i orzeźwiający.

To danie to nie tylko posiłek, ale także doza zdrowia. Zapraszamy do Schroniska Krupówki na prawdziwy festiwal smaków! 🌿🥑🍅

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Schroniska Krupówki

Wege plan

Wędrówki górskie mogą dać się we znaki, a po takim wysiłku człowiek myśli tylko o jednym – zjeść do syta, a przy tym smacznie i zdrowo. Ach! Jak miło będzie się rozsiąść w przytulnej restauracji z elementami drewnianego wystroju, a przy tym rozkoszować się wegańskim jedzeniem.