Zakopane kuchnia wegańska


Moda na dietę pozbawioną mięsa staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Coraz więcej osób, zmienia swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i decyduje się na dietę roślinną. Nic w tym dziwnego, takie posiłki są bardzo zdrowe. Zawierają bogactwo witamin i minerałów. Przez to również gastronomia się zmienia. Powstaje coraz więcej restauracji z wegańskim menu, książek na ten temat i blogów kulinarnych. A jak to jest na Podhalu z wegańską kuchnią? Czy górale podążają zgodnie z duchem czasu? Sprawdź, Zakopane kuchnia wegańska.

Czy jedzenie wegańskie jest możliwe w Zakopanem?

Jeszcze kilka lat temu na Podhalu, gdzie króluje kwaśnica ciężko było znaleźć restaurację wegetariańską, a co dopiero wegańską. Środowisko restauracji w Zakopanem faktycznie nie jest łatwym obszarem do działań ze względu na góralskie tradycje żywieniowe i kulturę, ale z czasem i tu pojawiło się więcej tego typu miejsc. Coraz więcej restauracji oferuje wegańskie propozycje w swojej karcie. Dlatego przed przyjazdem na wymarzony urlop w góry, warto sprawdzić, w których restauracjach można zjeść potrawy bez mięsa. 

Wege plan

Wiele osób, które stosują dietę wegańską martwi się o kwestie jedzenia przed przyjazdem do stolicy Tatr. Wędrówki górskie mogą dać się we znaki, a po takim wysiłku człowiek myśli tylko o jednym – zjeść do syta, a przy tym smacznie i zdrowo. Dlatego warto zaplanować wcześniej, gdzie będziemy jeść, aby później uniknąć rozczarowania. Ach! Jak miło będzie się rozsiąść w przytulnej restauracji z elementami drewnianego wystroju, z góralską muzyką w tle, a przy tym rozkoszować się wegańskim jedzeniem.