Zakopane i okolice

PRZEJAŻDŻKI ROWEROWE

Zwiedzanie Podhala na dwóch kółkach ma wielu sympatyków. Region jest nieprawdopodobnie ciekawy, a odkrywanie go daje wiele frajdy i jest ciekawym doświadczeniem. Zupełnie nie dziwi nas, że wiele osób, zarówno mieszkańców, jak i turystów chętnie decyduje się na poznawanie malowniczych zakątków na rowerze. Wiadomo też, że wysiłek fizyczny doskonale wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Będąc w Tatrach koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę na jednośladzie!


Klimatyczne ścieżki wokół Zakopanego

W Zakopanem nie brakuje różnorodnych ścieżek rowerowych. Wbrew temu, co może się wydawać, nie trzeba mieć ogromnego doświadczenia i super kondycji, by wybrać się na przejażdżkę. Część z tras przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, np. Zakopane – Krzeptówki – Zakopane lub trasa szlakiem architektury drewnianej. Wytrawni rowerzyści chętnie wybiorą trasę – Zakopane – Droga pod Reglami – Dolina Chochołowska – Zakopane. Poruszanie się po Tatrzańskim Parku Narodowym będzie ogromnym przeżyciem.

Opcja dla aktywnych i nieco leniwych

Na terenie Zakopanego działają wypożyczalnie rowerów, dlatego ci, którzy zamierzają wybrać się na wycieczkę na dwóch kółkach nie muszą zabierać z domu własnego pojazdu. Firmy oferujące jednoślady proponują również rozmaite trasy do wyboru. Zarówno doświadczeni cykliści, jak i amatorzy, znajdą dla siebie odpowiednią ścieżkę.

Ci, którzy nie chcą lub nie mogą narażać się na duży wysiłek fizyczny, mogą skorzystać z rowerów elektrycznych. Te nowoczesne, gwarantujące ogromne wsparcie pojazdy, pozwalają pokonać skomplikowane odcinki i są znakomitą alternatywą dla klasycznych rowerów. Przy tym, co warto podkreślić, wybierając je nie rezygnujemy całkowicie z aktywności, nadal musimy angażować mięśnie i pedałować, dlatego czerpiemy z zalet aktywności – dotleniamy się, dbamy o formę, spalamy kalorie.

Poznawanie górskiego świata na dwóch kółkach, to idealny pomysł. Z każdym przejechanym kilometrem coraz bardziej uświadamiamy sobie, jak niesamowite są Tatry!


Firmy