Przełom Dunajca

SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA

Wycieczka na spływ Przełomem Dunajca to obowiązkowy punkt programu letniego pobytu w Zakopanem lub okolicy. Spływ organizowany jest od kwietnia do października, od godziny 9.00 do 16.00 (w lipcu i sierpniu od 8.30 do 17.00).

 


Informacje na temat atrakcji

Dojazd do miejscowości Sromowce Kąty (stacja początkowa spływu) zajmuje około jednej godziny (50km). Sam spływ, w zależności od poziomu wody w Dunajcu, trwa od 2 do 3 godzin – w tym czasie tratwy spływają do Szczawnicy, pokonując odcinek 18km. Turyści, którzy na spływ Przełomem Dunajca wybiorą się własnym samochodem, w Szczawnicy wsiadają do mikrobusów lub autokarów, które podwożą ich z powrotem na parking w Sromowcach Kątach. W słoneczne dni w okresie wakacji na spływ warto wybrać się wcześnie rano, aby uniknąć oczekiwania w kolejce po bilety, a następnie na wolne tratwy.

Rodzinom ze starszymi (ponad 10 lat) dziećmi polecam spływ Przełomem Dunajca na pontonach – ta nieco droższa wersja spływu dostarczy wszystkim wielu wspaniałych wrażeń.
Z Zakopanego codziennie organizowane są wycieczki na Spływ Przełomem Dunajca, podczas których poza spływem na tratwach Przełomem Dunajca zobaczycie Państwo zamek i zaporę w Niedzicy oraz zabytkowy kościółek w Dębnie. Osobiście polecam dwóch organizatorów:

firma Wojtanowski – tańsza opcja wycieczki na Spływ Dunajcem – transfer komfortowymi mikrobusami z klimatyzacją, odbiór uczestników wycieczki z miejsca zakwaterowania, doświadczeni kierowcy, możliwość zamówienia spływu na pontonach – www.splywdunajcem.info , tel.: 601 49 65 08
firma Strama – nieco droższe, profesjonalne wycieczki klimatyzowanymi autokarami, z pilotem, który po drodze opowiada o mijanych atrakcjach – www.wycieczkijednodniowe.pl , infolinia: 18 20 116 46