Zakopane, to nie tylko górskie szlaki do wycieczek, czy stoki narciarskie do jazdy na nartach. Wielkie bogactwo kryje się głęboko w ziemi, a jest niem woda geotermalna. W samym Zakopanem oraz bliskich okolicach znajdziemy aż sześć dużych obiektów a w nich atrakcje dla dzieci.

Zakopane oraz całe Podhale od lat słynie ciepłych wód geotermalnych. W ostatnich kilkunastu latach powstało kilka obiektów zasilanych wodą z wnętrza ziemi. W samym Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach znajdziemy:

Chochołowskie Termy fot. Marcin Szkodziński
  • Aquapark Zakopane – centrum miasta
  • Termy Szaflary – 14 km od Zakopanego
  • Termy Gorący Potok – 14 km od Zakopanego
  • Termy Bukovina – 17 km od Zakopanego
  • Chochołowskie Termy – 17 km od Zakopanego
  • Terma Bania – 24 km od Zakopanego
Chochołowskie Termy fot. Marcin Szkodziński

Każdy z tych obiektów ma w ofercie wiele atrakcji dla dorosłych oraz dzieci, ale tylko z części z nich skorzystać możemy latem.

Atrakcje dla dzieci latem

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej oferuje swoim najmniejszym klientom możliwość skorzystania ze Strefy Letniej, która jak sama nazwa wskazuje czynna jest tylko latem. Dzieci znajdą tam płytkie brodziki z wodą, masę fontann i sikawek wodnych oraz kilkanaście dmuchanych zjeżdżalni wodnych.
Zewnętrzny plac zabaw dla dzieci posiadają także Chochołowskie Termy. Tu nie ma już dmuchanych zjeżdżalni, jest za to moc wodnych fontann.
W Chochołowskich Termach znaleźć można także zjeżdżalnię ze startem rakietowym. Jest to atrakcja skierowana do starszych dzieci oraz osób dorosłych. Niestety czynna jest wyłącznie w okresie wysokich temperatur, czyli latem oraz późną wiosną i wczesną jesienią.

Zimowe atrakcje w termach

Zima w wodnych parkach wypada znacznie gorzej pod względem atrakcji dla dzieci. Oczywiście każdy z obiektów posiada zewnętrzne baseny, jednak wychodzenie z nic na śnieg może mieć niepożądane skutki w postaci choroby.
Najlepiej spośród wszystkich obiektów pod względem wewnętrznych atrakcji dla dzieci wypadają ponownie Chochołowskie Termy. Do dyspozycji jest tu największa przestrzeń dla dzieci. Bawią się jednak one nie tylko brodzikach z wodą, ale przede wszystkim na miękkiej antypoślizgowej podłodze.
W zakopiańskim Aquaparku oraz na Termach Bania i Szaflary dzieci do dyspozycji mają atrakcje umieszczone w brodzikach z wodą.
Oczywiście we wszystkich obiektach zimą dostępne są zjeżdżalnie wodne. Jest to jednak atrakcja dla większych dzieci.