Jeśli planujesz podróż do Zakopanego na pewno też zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób spędzić czas w tym niezwykłym miejscu? Naszym zdaniem doskonałym pomysłem jest zwiedzanie miasta oraz jego okolic na dwóch kółkach. Docierasz wtedy w wiele magicznych zakątków, przyrodę masz na wyciągnięcie ręki, delektujesz się krajobrazami, a przy okazji dbasz o zdrowie. Podoba ci się ten plan? Rowery Zakopane – pod tym hasłem znajdziesz mnóstwo interesujących, przydatnych informacji.

Wybierz najlepszą dla siebie trasę

Najlepsza trasa to taka, która dostosowana jest do twoich możliwości. Nawet jeżeli czujesz się zmotywowany, uważasz, że dasz radę i nie straszne ci wyzwania, ale jesteś początkującym rowerzystą, nie porywaj się na zbyt trudną trasę. Szybko pojawi się zmęczenie, a wraz z nim rezygnacja. Wycieczka rowerowa, która miała dać relaks oraz moc pozytywnych wrażeń, przyniesie stres i rozczarowanie. Wybierz się np. szlakiem architektury drewnianej. Ten 12 km. asfaltowy odcinek nie sprawi ci trudności, pozwoli zobaczyć stare, góralskie chałupy, czy skocznię narciarską.

Wypożyczalnia rowerów Zakopane – tego rodzaju ogłoszenia przyciągną twoją uwagę jeśli nie zamierzasz zabierać na wypoczynek własnego pojazdu. Czy wiesz, że firmy oferujące solidne rowery i wszelkie potrzebne akcesoria, gwarantują również ciekawe trasy o różnym stopniu trudności? To ciekawa opcja dla wszystkich, którzy nie mają ochoty na samodzielne planowanie wycieczki rowerowej i wolą zdać się w tej kwestii na profesjonalistów.

Zadbaj o zdrowie!

Podczas jazdy na rowerze m.in. wzmacniasz odporność organizmu, swą wytrzymałość, poprawiasz pracę układu krążenia. Co więcej, dotlenia się również skóra, co wpływa na jej wygląd – dłużej zachowuje młodość. Można więc powiedzieć, że przejażdżki rowerowe działają niczym dobre kosmetyki i pozwalają zatroszczyć się o stan cery.

Ponadto warto też dostrzec znaczenie tego typy aktywności dla zdrowia psychicznego. Kiedy przemierzasz górskie tereny, podziwiasz widoki, cieszysz oczy fantastyczną przyrodą, czujesz się zrelaksowany. Znikają wszelkie negatywne emocje, troski, myśli o codzienności, która bywa przytłaczająca. Wycieczki na dwóch kółkach to idealny sposób na wyciszenie się. Fakt, że pokonujesz własne słabości, podejmujesz wyzwania, bez wątpienia także korzystnie wpłynie na twój nastrój. Będziesz z siebie naprawdę dumny!

Doceń zalety przejażdżek rowerowych i podczas kolejnej wizyty w Zakopanem postaw na aktywność, zwiedź miasto i okolice na dwóch kółkach. Być może znane już tereny odkryjesz na nowo lub dostrzeżesz zakątki, o których do tej pory nie miałeś pojęcia?