Polskie Tatry ujmują niezależnie od pory roku. Wiosną i latem prezentują niepowtarzalną przyrodę, jesienią przybierają złoto-czerwone barwy, ale według wielu osób to właśnie w wydaniu zimowym są najciekawsze. Pokryte białym puchem górskie tereny zachwycają. Dla baśniowych widoków warto pokonać wiele kilometrów i zdecydować się na wypoczynek w malowniczych Tatrach.

Zima w górach jest ciekawa, a sposobów na spędzanie czasu nie brakuje. Narty, łyżwy i długie spacery, to nie wszystko. Atrakcją godną polecenia są kuligi góralskie Zakopane. Ucieszą one wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych. Dostarczą masę frajdy i uśmiechu. Pędząc saniami przez zaśnieżone lasy, pola i łąki podziwiamy widoki. Naszym oczom ukazują się różne obrazy, które na długo zapadają w pamięć. Ofert – kulig dzienny Zakopane jest niemało. Przejażdżka saniami w piękne, słoneczne południe to rewelacyjny pomysł na rodzinny relaks. Wiele osób wybiera kulig po zmroku. Nie można się nie zgodzić, że wtedy atmosfera jest inna, góry są bardziej tajemnicze, niebezpieczne. Granatowe niebo rozjaśniają gwiazdy, a my delektujemy się magią. Sporym zainteresowaniem cieszą się kuligi, na zakończenie których uczestnicy bawią się przy ognisku w rytmach grającej kapeli, kosztują regionalnej kuchni i poznają, co znaczy prawdziwa biesiada z góralami.

Przez przepiękne doliny

Kulig Zakopane Dolina Kościeliska – to doskonała opcja. Dolina olśniewa zimową porą. Wszechobecna biel, cisza, pejzaże jak z bajki – nawet wymagający turyści zauważą jej czar. Podczas wypoczynku w Tatrach wizyta w dolinie jest wręcz obowiązkowa. Przejażdżka saniami to ciekawa przygoda, sposób na spojrzenie na góry z zupełnie innej strony. Równie popularne są kuligi organizowane w Dolinie Chochołowskiej. Która z nich bardziej przypadnie do gustu? Naszym zdaniem obie są wyjątkowymi zakątkami Tatr, warto je odwiedzić i osobiście przekonać się o tym.

Zima jednak da się lubić

Zima ma wielu fanów, a chyba jeszcze więcej przeciwników. Bywa kapryśna i złośliwa. Narzekamy na nią, gdy musimy wyjść z domu, udać się do pracy, czy szkoły. Jednak, kiedy odpoczywamy w górach, szybko doceniamy jej uroki. Nieprawdopodobne widoki, mnóstwo białego puchu, rozmaite aktywności – zapewniamy, zimowa aura da się lubić.