Będąc na wypoczynku w Zakopanem z dziećmi koniecznie trzeba chociaż raz odwiedzić Gubałówkę. Liczne atrakcje tego miejsca oraz widok na Tatry sprawi, że zarówno rodzice, jak i dzieci będą oczarowane tym miejscem.

Pobyt w Zakopanem daje wczasowiczom różnorodne możliwości wypoczynku oraz spędzania czasu. W samym mieście znajduje się wiele zabytkowych budynków oraz kilka muzeów. Do tego dochodzą okoliczne baseny termalne oraz bliskość Tatr i Słowacji.
Jednym z miejsc, które warto odwiedzić przyjeżdżając na wypoczynek z dziećmi jest Gubałówka, a już sama podróż na wzgórze może być wspaniałą przygodą.

Pieszo, wagonikiem lub wyciągiem krzesełkowym

Sposobów dotarcia na Gubałówkę jest kilka. Najprostszym jest wejście o własnych siłach. Można tego dokonać jednym z dwóch szlaków. Pierwszy z nich oznaczony kolorem czarnym prowadzi przez ul. Gładkie. Drugi szlak oznaczony kolorem niebieskim prowadzi przez Walową Górę. Można także skrócić sobie drogę idąc wzdłuż torów kolejki, ale tu trafimy na budkę, w której właściciele ziemi pobierają opłaty za przejście po ich prywatnym terenie.
Kolejną z możliwości dotarcia na szczyt jest wjazd kolejką, która w tym roku świętuje swoje 80 – lecie. Dzięki przeszklonemu dachowi wagonika w trakcie jazdy można podziwiać piękne widoki, które na długo zapadną w pamięci podróżującym.
Na wzgórze Gubałowskie dotrzeć można także wyjeżdżając koleją krzesełkową Butorowy Wierch lub Szymoszkowa. Skorzystanie z takiego środka transportu może jednak być mało komfortowe dla rodziców z małymi dziećmi.

Piaszczysta plaża i zachwycające widoki

Na szczycie Gubałówki, tuż obok górnej stacji Kolei Linowo – Terenowej przygotowana została najwyżej położona w Polsce piaszczysta plaża. Znajdują się na niej leżaki, także podwójne z myślą o parach, z których można nieodpłatnie korzystać.
W trakcie wypoczynku rodzice mogą zachwycać się widokiem na Zakopane oraz całą panoramą Tatr, podczas gdy dzieci zajmą się tworzeniem budowli z piasku.

Moc atrakcji na szczycie

Szlak pieszy prowadzący pomiędzy Gubałówką, a Butorowym Wierchem obfituje w liczne atrakcje, od których ciężko będzie dzieciom i ich rodzicom oderwać wzrok. Poza straganami z pamiątkami i rękodziełem znaleźć tu można także parki linowe, dmuchane place zabaw, wyroby regionalne oraz bryczki i osiodłane konie. Przejażdżka takim środkiem transportu z pewnością na długo zapadnie dziecku w pamięci.
Szczyt Gubałówki, to także miejsce skąd wyruszają latem terenowe wyprawy 4×4 na quadach, a zimą na skuterach śnieżnych. – Mamy przygotowane specjalne trasy, dzięki którym turyści mogą zobaczyć Gubałówkę i Podhale jakiego do tej poty nie widzieli. Nasze wyprawy łączą w sobie wspaniałe widoki oraz dawkę adrenaliny – mówi Jan Pieprzak z firmy Quadoo i Snowdoo.