Zakopane

MUZEUM TATRZAŃSKIE

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem posiada kilka budynków, w których podziwiać można zarówno wystawy stałe, jak i dodatkowe wystawy czasowe.


praktyczne informacje

 • GMACH GŁÓWNY Zakopane, ul. Krupówki 10; tel. 18-20-152-05
  W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego znajdują się wystawy stałe: historyczna, etnograficzna i przyrodnicza, ukazujące historię regionu oraz bogactwo kultury i przyrody Tatr i Podhala.
 • WILLA OKSZA Zakopane, ul.Zamoyskiego 25; tel. 692 029 817
  Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza posiada stałą ekspozycję ARTYŚCI I SZTUKA W ZAKOPANEM prezentującą twórczość zakopiańskich artystów 1939 roku oraz systematycznie zmieniane wystawy czasowe. W Willi Oksza często odbywają się ciekawe spotkania i prezentacje oraz występy zakopiańskiego Teatru Witkacego.
 • Muzeum Stylu Zakopiańskiego INSPIRACJE Zakopane, Droga do Rojów 6; tel. 18-20-122-94
  stała ekspozycja w XIX-wiecznej chałupie Gąsieniców Sobczaków, prezentuje źródła Witkiewiczowskiego stylu zakopiańskiego, a także XIX-wieczną kolekcję etnograficzną rodziny Dembowskich.
 • Muzeum Stylu Zakopiańskiego WILLA KOLIBA Zakopane, ul.Kościeliska 18; tel. 18-20-136-02
  Willa Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany (w latach 1892/93) według projektu Stanisława Witkiewicza. Obecnie w pięciu pokojach najstarszej części domu urządzono, zgodnie z ich pierwotnymi funkcjami, jadalnię, salon i sypialnię na parterze oraz pokój gospodarza i pokój służącego na piętrze.
 • GALERIA HASIORA Zakopane, ul.Jagiellońska 18 b; tel. 18-20-668-71
  Ekspozycja stała prac znanego zakopiańskiego artysty. Znalazły tu swoje miejsce sławne sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, których tworzywem są różnorakie materiały, zwyczajne przedmioty, często rupiecie, które w rękach artysty nabierają nowych znaczeń.
 • GALERIA na KOZIŃCU Zakopane, Droga na Koziniec 8; tel. 18-20-129-36
  Galeria Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich na Kozińcu położona w pobliżu słynnej willi Pod Jedlami, to murowany budynek w stylu dworkowym, wybudowany we wczesnych latach dwudziestych XX w. Prezentowane są tutaj ciekawe wystawy czasowe.
 • Muzeum Kornela Makuszyńskiego Zakopane, ul.Tetmajera 15; tel. 18-20-122-63
  Muzeum mieści się w willi Opolanka, gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali w czasie niemal corocznych letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a po drugiej wojnie osiedlili się na stałe.

Bardzo zachęcam wszystkich turystów, którzy bywają w naszych stronach do zapisania się do newslettera Muzeum Tatrzańskiego – będziecie Państwo otrzymywać informacje o wszystkich ciekawych spotkaniach, imprezach czy wydarzeniach organizowanych przez Muzeum.