Kasprowy Wierch

Kolejka linowa na KASPROWY WIERCH

KASPROWY WIERCH – szczyt tatrzański o wysokości 1.897 m.n.p.m. z którego roztacza się wspaniały widok na Tatry, Zakopane i całe Podhale. Na samym szczycie Kasprowego Wierch znajduje się obserwatorium meteorologiczne wybudowane w 1938 roku, które jest najwyżej położonym budynkiem w Polsce.


Dodatkowe informacje

Kolej linowa na Kasprowy Wierch została wybudowaną w 1936 roku (budowa całej infrastruktury kolejki zajęła tylko 227 dni!). Wyjazd na szczyt Kasprowego Wierchu trwa około 20 minut i odbywa się w dwóch etapach, z przesiadką na Myślenickich Turniach (1.325m.n.p.m). Przy zakupie biletów góra-dół czas pobytu na szczycie KW wynosi 1.40 godz. Planując zjazd o innej godzinie niż podana na bilecie (wcześniej lub później) musicie Państwo udzielić pierwszeństwa wszystkim osobom, posiadającym bilet powrotny na daną godzinę.
W wysokim sezonie do kasy w Kuźnicach ustawiają się długie kolejki warto wtedy kupić bilety w przedsprzedaży.

CO ROBIĆ PO WYJEŹDZIE KOLEJKĄ NA KASPROWY WIERCH?

    • Przy ładnej pogodzie zachęcamy do spaceru na sam szczyt Kasprowego Wierchu (1.987 m.n.p.m) pod Obserwatorium Meteorologiczne – najwyżej położony budynek w Polsce. Roztacza się stamtąd piękny widok na Czerwone Wierchy, Giewont, Gubałówkę i Tatry Słowackie. Spacer pod obserwatorium i z powrotem zabiera mniej ok. 20 minut.
    • Sugerujemy również podejście w stronę szczytu Beskid, z którego pięknie widać szczyt Kasprowego Wierchu, Dolinę Cichą (Słowacja) i Stawki Gąsienicowe. Spacer spod kolejki na Beskid (2.012 m.n.p.m) i z powrotem zabiera ok. 60 minut.

Odradzamy spacer w te miejsca w japonkach, sandałkach czy bucikach na wysokim obcasie…

Ceny biletów (zakupionych w kasie w Kuźnicach, bezpośrednio przed wyjazdem)na kolej na Kasprowy Wierch (2018):
bilety w obie strony: 69 zł normalny, 59 zł ulgowy/ dzieci i młodzież ucząca się;
przejazd w jedną stronę (wyjazd lub zjazd) 55 zł normalny, 47 zł ulgowy.

Przedsprzedaż biletów na Kasprowy Wierch >>>

WAŻNE! Droga dojazdowa do Kuźnic z Ronda Jana Pawła II (dawne rondo Kuźnickie) jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Do stacji kolejki w Kuźnicach można dojść pieszo w około 45 minut (z parkingu przy rondzie) lub dojechać komunikacją publiczną (bilet kosztuje 3 zł). Przy rondzie zwykle czekają mikrobusy jeżdżące do Kuźnic więc z dojazdem nie powinno być kłopotu. Przejazd zabiera ok. 5 minut.