Wypoczynek w Zakopanem, to wyśmienity sposób na naładowanie się pozytywną energią, złapanie dystansu do wielu spraw i regenerację sił. Góry mają w sobie trudną do opisania, magiczną moc. Dlatego często, gdy czujemy, że dopada nas zmęczenie, wybieramy właśnie je jako cel swej podróży. Ogromną frajdą jest odkrywanie górskich terenów i podziwianie widoków. Chcemy dziś polecić nieco inny sposób na poznawanie malowniczych miejsc. Są nim przejażdżki rowerowe.

Radości nie zabraknie…

Górskie trasy rowerowe zachwycają nawet najbardziej wymagających cyklistów. Zapewniają nieprawdopodobne pejzaże. Kiedy pokonujemy kolejne kilometry, odkrywamy nowe, nieznane nam jeszcze zakątki, spoglądamy na potężne szczyty, zielone doliny i lasy, wyciszamy się oraz relaksujemy. Nie myślimy o niczym innym, tylko o wycieczce, o urokach miejsc, które odwiedzamy. Bajeczne otoczenie zbawiennie na nas działa. Wydzielane zaś podczas aktywności endorfiny powodują, że zapominamy, co to stres.

Wyprawa na jednośladzie jest niesamowitą przygodą. Mamy okazję przyjrzeć się detalom, zmieniających się krajobrazów. Co chwilę może zauroczyć nas coś innego, przekonujemy się, jak fascynujące mogą być góry oraz że poznawanie ich to wciągające zajęcie. Świeże powietrze, śpiew ptaków, tatrzańska przyroda na wyciągnięcie ręki – jak w takich okolicznościach nie odpocząć i nie mieć uśmiechu na twarz? Trzeba podkreślić – wyprawa na dwóch kółkach, to super pomysł na spędzanie czasu z pociechami, czy przyjaciółmi. Wspólne chwile, przygoda, zabawa – doceńmy to.

www.zjazd.pl – tą stronę trzeba odwiedzić

Fakt, że nie ma konieczności zabierania ze sobą do Zakopanego własnego roweru, by móc cieszyć się wyprawami, to doskonała wiadomość. Na terenie miasta pod Giewontem działa wypożyczalnia zjazd.pl, oferująca zjazd z Gubałówki na Krupówki, różnorodne trasy – www.zjazd.pl/trasy/ i wysokiej jakości rowery. Co więcej, posiada też rowery elektryczne – propozycja idealna dla osób, które chcą wybrać się na wycieczkę na jednośladzie, ale mają obawy co do swej kondycji. Inną opcją jest możliwość wypożyczenia górskiej hulajnogi. Wyprawa na tym nowoczesnym pojeździe, to niezła frajda. Zjazd.pl zapewnia gotowy pomysł na ekstra zabawę i przygodę. To bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy nie musimy samodzielnie planować wszelkich szczegółów wyprawy.

Wycieczki rowerowe są rewelacyjną formą spędzania czasu w Zakopanem, dostarczają wielu pozytywnych emocji, a przecież przede wszystkim po nie wybieramy się w góry.