Odpoczywać od szarej codzienności w ramionach ukochanej osoby w miejscu, które zachwyca pięknem krajobrazu to najlepszy sposób na zregenerowanie sił. Majestat gór i dzikość przyrody daje wytchnienie od napięć i stresów związanych z pracą, szybkim tempem życia i miastowym zgiełkiem. Wyjazd do Zakopanego to miła odskocznia od codziennych obowiązków. Wystarczy wygospodarować trochę wolnego czasu, spakować walizkę, zarezerwować kwaterę i śniadanie, by nie martwić się przyziemnościami już z samego rana i w drogę! Druga połówka z pewnością będzie zadowolona ze spontanicznego wypadu choćby na te dwa lub trzy dni.

Zakopiańskie atrakcje

Podhale zimową porą kusi wyciągami narciarskimi, możliwością pobierania lekcji od doświadczonych instruktorów i wypożyczania sprzętu na miejscu. Nie musicie się przygotowywać przed wyjazdem, szukać kombinezonów i innych części garderoby, by móc szusować, wszystko będzie dostępne na miejscu.  Pełen spontan jest świetnym pomysłem.
Zakopane słynie z gościnności mieszkańców i przychylności względem turystów. Warto wybrać się na Krupówki, by doświadczyć serdeczności lokalnej ludności. Karczmy, stragany, sklepiki, cały uliczny gwar ma swój urok, z którego bije otwarcie na przyjezdnych. Przemierzając najbardziej znany deptak, można też zwiedzić zabytki z terenu parku kulturowego, odwiedzić  najstarsze tatrzańskie muzeum, które opowie historię Podhala i przybliży przyrodę Tatr.

Przyjemny poranek w górach

Zakopane to miejsce, w którym poczujecie się miło widziani i odpowiednio zaopiekowani zaczynając już od samego rana. Istnieje możliwość skorzystania z cateringu śniadaniowego. Nawet jeśli domki lub apartamenty, w których się zatrzymaliście, nie zapewniają wyżywienia, wystarczy chwila, by przejrzeć smaczną ofertę https://www.break-fast.pl i zamówić na następny poranek posiłek, który będzie dostarczony pod same drzwi – na terenie Zakopanego i Kościeliska dostawa jest bezpłatna. To świetna oszczędność czasu i wygoda. Kiedy ostatnio mieliście czas, by zjeść razem śniadanie w łóżku? To idealna okazja, by zacząć weekend romantycznie, rozpieszczając się nawzajem.
Gotowe zestawy na ciepło lub zimno są przygotowane z lokalnych, zdrowych i świeżych produktów. Rozpieszczać zmysły można na rozmaite sposoby, najlepiej zacząć od zmysłu smaku, by mieć energię na więcej. Jeśli lubicie rozpoczynać dzień na słodko, pyszne naleśniki z serem już czekają, by przypaść Wam do gustu. Dawka witamin też jest pożądana, dlatego nie zabraknie sałatki owocowej, do tego jogurt i musli. Pieczywko, szynka, warzywa z pewnością zaspokoją głód i to wszystko w pakiecie dla jednej osoby. Do wyboru są jeszcze inne opcje, zależy, na co macie ochotę: menu regionalne z wędzonymi w górach przysmakami, domowym smalczykiem, jajecznicą albo klasyczny talerz z kiełbaskami i warzywną sałatką. Z pewnością będziecie zadowolenie i odpowiednio wzmocnieni przed wypadem na Kasprowy Wierch.