Narciarstwo skitourowe

Skitury Zakopane

Skitoury Zakopane – atrakcja, która z roku na rok jest coraz bardziej popularna w Zakopanem! Trasy w Tatrach są bardzo zróżnicowane – zaspokoją potrzebę adrenaliny w profesjonalistach (np. trasa na skitury na Kasprowy lub Giewont), ale i pozwolą odkryć nową pasję amatorom. Tatry to też doskonałe miejsce by spróbować swoich sił w skiturach po raz pierwszy.

Skituring łączy w sobie narciarstwo biegowe ze zjazdowym. Wychodzimy na nartach do celu by potem zjechać. Celem są wyjątkowe miejsca, które zimą bez nart często pozostają niedostępne dla człowieka. Skitouring to forma podróżowania – przygoda blisko natury, gdzie jesteśmy wolni i niezależni. Skitury to doskonała alternatywa dla zatłoczonych stacji narciarskich.

Wycieczki na skiturach to gwarancja pięknego dnia w górach dla każdego, kto ceni przygodę, wolność i przyrodę.


Skitury Zakopane wypożyczalnia
Obowiązkowe wyposażenie na skitury to oczywiście narty skiturowe, buty, foki, kije, wiązani a także kask i gogle lub okulary. Jeśli wybieramy się w wyższe partie Tatr powinniśmy także zadbać o to by mieć ze sobą raki, czekan czy lawinowe ABC. Sprzętu jest sporo, ale oczywiście nie musisz go kupować.

Najwygodniej i najkorzystniej skorzystać z wypożyczalni profesjonalnego sprzętu skitourowego w Zakopanem, gdzie możesz liczyć także na radę odnośnie tras i serwis w razie potrzeby.

Jeśli to Twój pierwszy raz na skiturach, możesz także skorzystać ze zorganizowanych zajęć na skitourach dla początkujących by podszkolić się z techniki podjazdów i zjazdów.