Zakopane Puchar Świata

Skoki narciarskie

Od 2003 roku na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi regularnie rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, przyciągające tysiące wspaniałych kibiców. Niezwykła atmosfera panująca podczas zawodów sprawia, że na zakopiańską edycję Pucharu Świata starają się przyjechać wszyscy najlepsi skoczkowie.


Dodatkowe informacje

Nasz wspaniały zawodnik Adam Małysz podczas konkursów Pucharu Świata rozgrywanych w Zakopanem cztery razy zwyciężył (w 2002 ustanowił rekord skoczni skokiem na 136,5m), dwa razy zajął miejsce drugie i dwa razy miejsce trzecie. To dzięki niemu i jego wspaniałym wynikom skoki narciarskie zyskały w Polsce tak wielką popularność (autorka strony jest wielką fanką Adama Małysza…).
Aktualny rekord Wielkiej Krokwi wynosi 141,5 m i został ustanowiony 24 marca 2015 roku (dwa dni po 90tych urodzinach Wielkiej Krokwi) przez Kamila Stocha, podczas Mistrzostw Polski.

Zakopane Puchar Świata w skokach narciarskich 2018

W 2018 roku Puchar Świata w skokach narciarskich odbędzie się w Zakopanem w dniach 26 (kwalifikacje), 27 (konkurs drużynowy) i 28 (konkurs indywidualny) stycznia.

Kup bilet na Puchar Świata w skokach narciarskich >>>