Tatry

BACHLEDZKI WIERCH

Czterokilometrowy spacer z Ustupu na Pardałówkę malowniczą i rzadko uczęszczaną ścieżką prowadzącą przez pola i łąki, z przepięknym widokiem na całe Tatry.


Widokowa trasa spacerowa

Najdogodniej jest podjechać mikrobusem z dworca PKS do przystanku na Ustupie (w pobliżu stacji paliw Orlen i Mc’Donald’s). Przechodzimy pod wiaduktem i kawałek dalej skręcamy w prawo, aby po kilkunastu schodkach wejść na drogę prowadzącą między zabudowaniami. Idziemy w górę drogą – najpierw asfaltową, po kilkuset metrach kamienistą, a kawałek dalej zwykłą, polną ścieżką. Mijamy domy i już roztacza się przed nami wspaniała panorama Tatr. Kontynuujemy spacer trzymając się naszej polnej drogi, w kilku miejscach oznaczonej jako żółty szlak. Po około 20 – 30 minutach dochodzimy do kapliczki ustawionej pod drzewem. Tuz przy kapliczce znajduje się ławka na której możemy odpocząć rozkoszując się cisza i pięknymi widokami. Po następnych 10 minutach dochodzimy do drogi asfaltowej, po lewej stronie mijamy kościół oo. Salwatorianów, po ok. 200 m możemy skręcić w prawo, w wąską uliczkę, która poprowadzi nas na Antałówkę – stąd żółtym szlakiem zejdziemy do ul. Jagiellońskiej, kilkadziesiąt metrów powyżej Aquaparku.
Idąc prosto ul. Droga na Antałówkę przecinamy skrzyżowanie z ul. Broniewskiego i po około 10 minutach dochodzimy do słynnej Willi pod Jedlami. Kawałek dalej znajduje się Galeria im. Kulczyckich – filia Muzeum Tatrzańskiego.