Zakopane Puchar Świata w skokach narciarskich

Zakopane Puchar Świata w skokach narciarskich 2015

<<< powrót

Od 2003 roku na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi regularnie rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, przyciągające tysiące wspaniałych kibiców. Niezwykła atmosfera panująca podczas zawodów sprawia, że na zakopiańską edycję Pucharu Świata starają się przyjechać wszyscy najlepsi skoczkowie.
Nasz wspaniały zawodnik Adam Małysz podczas konkursów Pucharu Świata rozgrywanych w Zakopanem cztery razy zwyciężył (w 2002 ustanowił rekord skoczni skokiem na 136,5m), dwa razy zajął miejsce drugie i dwa razy miejsce trzecie. To dzięki niemu i jego wspaniałym wynikom skoki narciarskie zyskały w Polsce tak wielką popularność (autorka strony jest wielką fanką Adama Małysza...).
Aktualny rekord Wielkiej Krokwi wynosi 140,5 m i został ustanowiony w 2010 roku przez Simona Ammanna (Szwajcaria).

W sezonie 2015 zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 16 - 18 styczeń. 16go (piątek) planowany jest oficjalny trening i seria kwalifikacyjna, 17go (sobota) rozegrane zostaną zawody drużynowe, a 18go (niedziela) konkurs indywidualny.
Bilety na konkursy sobotni i niedzielny, w cenie od 60 zł (miejsca stojące) do 350 zł (bilety premium - miejsca siedzące na głównej trybunie i catering przygotowany w pawilonie skoczni) zakupić można w Biurze Turystycznym Info-Tour: Zakopane, ul. Kościeliska 11b,
KUP BILET NA PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH ON-LINE >>>

Bilety na piątkowy trening i kwalifikacje kosztują 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

Zdjęcia z zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:

Copyright by www.altius.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Proszę nie kopiować bez zgody właściciela treści ani zdjęć!